Przejdź do treści

O nas

Mercatino- tutto italiano powstało z miłości do Włoch, a zwłaszcza regionu Sycylii… Zauroczeni włoską kulturą, stylem życia, przyrodą i przede wszystkim kuchnią postanowiliśmy sprowadzać z Italii wszystko czego brakowało nam po każdym powrocie z tego pięknego kraju.

Główną ideą, przyświecającą naszej działalności jest wyszukiwanie ciekawych, małych rodzinnych firm, winnic i gospodarstw wytwarzających produkty, które oprócz genialnego smaku i wysokiej jakości kryją w sobie pasję, historię i często wielopokoleniową tradycję. 

Dbamy o to, aby produkty dostępne w naszym sklepie pochodziły z zaufanych źródeł i gwarantowały najwyższą jakość.

Oferta uzupełniona jest wyselekcjonowanymi typowymi produktami z włoskich sklepów, znanymi i lubianymi przez wszystkich kochających i odwiedzających słoneczną Italię.

Prowadząc od paru lat działalność w różnych miejscach, począwszy od malutkiego sklepiku w garażu naszego domu, przez plac targowy, uczestnictwo w targach i festiwalach, a w końcu dużym lokalu w centrum Krakowa, zdobywaliśmy cenne doświadczenie.

Dziś, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom i wygodzie otwieramy się online, aby dotrzeć z oferowanymi smakołykami do każdego zakątka Polski. Pragniemy rozwijać Mercatino w różnych kierunkach, stale poszerzając ofertę (również o produkty Made in Italy nie tylko spożywcze).

Co można u nas znaleźć?

– WINA – szeroka gama win nieprzemysłowych, pochodzących z niewielkich włoskich winnic do codziennych posiłków i na specjalne okazje, wytrawne, deserowe, wzmacniane, musujące, a nawet migdałowe.

– doskonałą OLIWĘ Z OLIWEK extra vergine klasy Premium

– ziarnistą KAWĘ z niewielkich włoskich palarnii

– OLIWKI – pochodzą z maleńkiego gospodarstwa rolnego, które oferuje oliwki w naturalnych aromatycznych zalewach.

– MIODY – produkowane z kwiatów pochodzących z wulkanicznych cytrusowych gajów.

– KONFITURY – z dojrzewających na gorącym włoskim słońcu owoców

– PISTACJE – tak zwane „zielone złoto Sycylii”. Sprowadzane przez nas pistacje pochodzą z upraw ekologicznych. Oferujemy także pyszny krem pistacjowy, pesto pistacjowe i inne pistacjowe słodkie smakołyki.

– CZEKOLADĘ Z MODIKI – najstarsza czekolada w Europie z azteckimi korzeniami! Wytwarzana na zimno, bezpośrednio z ziaren kakaowca, bez tłuszczu i mleka

– SERY – naturalne bez sztucznych konserwantów: Provola, Tomino, Pepato, Pecorino z pistacjami, migdałami, profumi di Sicilia i wiele innych.

– WĘDLINY: Salami, Salsiccia, Mortadella, wędliny z mięsa czarnej sycylijskiej świni itd.

– sezonowo niekropione, niewoskowane POMARAŃCZE I CYTRYNY

A także MAKARONY, CIASTECZKA, MĄKĘ, PRZYPRAWY, RYŻ  i wiele wiele innych 😊

Zapraszamy również do naszego stacjonarnego firmowego sklepiku, gdzie zawsze czeka na Was stały rabat 5%!

Zapraszamy na pyszną włoską kawę i desery do Italia Caffe, a także do zamówień hurtowych Siciliamo (B2B, wesela, przyjęcia).