1px altProducenci
1px alt

Sycylijskie cytryny ekologiczne verdello

Sycylijskie cytryny ekologiczne verdello

Z powodu tegorocznej suszy na Sycylii niestety trzeba było długo czekać na tą dostawę. Ale w końcu możemy cieszyć się prawdziwą, aromatyczną cytryną w naszym domu. Odkąd dowiedzieliśmy się w jaki sposób traktowane są wszystkie (bez certyfikatu BIO) cytrusy na placach targowych, w sklepach i marketach, nie jesteśmy już w stanie kupować takich owoców. Dlaczego ? otóż przede wszystkim z uwagi na rakotwórczą substancją imazalil, którą spryskiwane są cytrusy, aby zapobiec ich pleśnieniu, a której nie jesteśmy w stanie usunąć w całości nawet przy dokładnym myciu:( Nasz cytryny są uprawiane w pełni ekologicznie, następnie zrywane z drzew i beż z jakichkolwiek środków konserwujących, bez wosku przyjeżdżają do nas bezpośrednio. Dlatego mogę być w sposób bezpieczny spożywane w całości, również ze skórką, na przykład jako plasterki do herbaty czy też same skórki mogą posłużyć do kandyzowania lub wspaniałej nalewki limoncello.

Czy wiecie, że cytryny te same cytryny sycylijskie verdello w zimie stają się normalnymi żółtymi cytrynami ??? To sprawia, że są odmianą dostępną przez sporą część roku. Jednak nagromadzenie olejków eterycznych w cytrynie zielonej jest tak duże, że produkuje się z nich drogocenne olejki, które mają niesamowite właściwości zdrowotne dla skóry: rekomendowane dla osób, które posiadają tłustą, zniszczoną i źle ukrwioną skórę, dla osób z cellulitem, żylakami i pękającymi paznokciami.

Na koniec nie zapominajmy o potężnej dawce witaminy C, która w okresie jesienno - zimowym jest bezcenna w walce z wszechobecnymi wirusami.

A jak wyglądają w środku nasze zdrowe cytryny, które można spożywać do woli po zwykłym opłukaniu wodą ? Zobaczcie sami:)

 A co jeszcze zawierają cytryny ?

W cytrynach występują też witamina A i te z grupy B, dużo potasu oraz śladowe ilości sodu, wapnia, magnezu i żelaza, przy czym większość tych substancji znajduje się w skórce i albedo cytryny (białej błonie pod skórką). Nasze cytryny mają dość grubą warstwę najzdrowszego albedo, które warto wykorzystać razem z miąższem, tworząc pyszne i pełne zdrowie desery, na których przepisy znajdziecie w kolejnych wpisach.

©R.D.

 

1px alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl